ÜRÜNLERİMİZ
Su Yumuşatma Sistemleri
TAM OTOMATİK SU YUMUŞATMA CİHAZI

Sert su kullanımı sonucunda ev yada işletmeleriniz de kullandığınız cihazlarda birçok sorun ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Yumuşatma sistemleri kullandığınız cihazları kireçli suyun zararlarına karşı korurken ayrıca genel boru hatlarınız da kirecin sebep olduğu daralma, tıkanma, delinme ve aşınmaları engeller.


Su yumuşatma sistemlerinin temel çalışma prensibi iyon değiştirme yöntemi ile suda sertliğe neden olan Kalsiyum (Ca+2) ve Magnezyum (Mg+2) iyonlarının sudan uzaklaştırılmasına yardımcı olmasıdır. Katyonik reçinede bulunan Sodyum (Na+1) iyonlarının , kalsiyum ve magnezyum iyonları ile yer değiştirerek gerçekleştirdiği uzaklaştırma işlemidir. Bu işlem sonrasında doyuma ulaşan reçinenin tuzlu su ile zaman yada debi kontrollü rejenerasyon işlemi yapılmalıdır. İtimat Kazan, mühendislerimizin itinalı çalışmaları ile kullanım alanınız ve ihtiyacınıza göre size özel çözümler sunar.

Su yumuşatma sistemlerimiz yüksek kaliteli reçine ve yüksek teknoloji rejenerasyon tekniği sayesinde ileri seviyede kireç giderimi ile beraber en az seviyede tuz ve su tüketimine ihtiyaç duyar. Böylece fabrikanız ve evinizdeki tesisat borularında, yıkama ısınma ve ısıtma sistemlerinizde kireçlenme sorununuzu ortadan kaldırır. Yüksek oranda enerji tasarrufu ve verim elde edersiniz.
  • Endüstriyel alanda ise yumuşak su kullanarak hem proses aşamalarında verimliliği arttırabilir hem de kazan ve diğer cihazlarınızı koruyarak çalışma ömürlerinin uzatılmasını sağlayabilirsiniz. Yumuşak su ihtiyacının mühim olduğu sektörlerde, sert sudan kaynaklanan kireç tabakası ısı ve enerji kaybına ayrıca buhar kazanlarında ciddi arızaların oluşumuna ve yüksek mali kayıplar yaşamanıza neden olur. Firmamızın yüksek kapasiteli su yumuşatma sistemleri size özel olarak projelendirilir. Size uygun çözümler sunulurken uzman ekibimiz tarafından, suyun sertlik derecesi, tüketim miktarı, reçine katsayısı, rejenerasyon periyodu ve otomasyon sistemi gibi unsurlar dikkate alınarak en yüksek verim alabileceğiniz yumuşatma sistemleri projelendirilir.

    Su Yumuşatma Cihazı Tipleri:

    Tekli zaman kontrollü su yumuşatma cihazı
    Tandem (Çiftli) debi kontrollü su yumuşatma cihazı
    Yüzey borulamalı su yumuşatma cihazı
© Copyright 2024 itimat kazan - Tüm Hakları Saklıdır İkitelli Organize Sanayii Bölgesi Pik Dökümcüler Sanayi Sitesi A-5 Blok No:15 Başakşehir / İstanbul (Merkez) Telefon : 0090 (212) 485 1 993 - E-Posta : itimat@itimatkazan.com.tr TÜRKÇE - ENGLISH - RUSSIAN Tasarım : GWT