ÜRÜNLERİMİZ
Kurum Tutucu Multisiklon
Katı yakıtlı kazanlarda bacaya verilen duman gazları içindeki kül, kurum, vb. partiküller ile çevre sağlığına zararlı kükürt dioksidin bir kısmının tutulması ve ayrılması amacıyla kullanılırlar.
Multisiklonlar, duman gazları gibi toz yüklü atık gazların ve proses hava ve gazlarının dinamik olarak temizlenmesinde kullanılırlar. Toz tutma verimleri klasik sistemlere oranla daha yüksek ve tutulabilecek parça büyüklükleri çok daha ince ve küçüktür.

Katı yakıtlı, özellikle kömür yakıtlı kazanlarda yanma sonucu oluşan duman gazları, yakıtın içerdiği kül oranına ve yanma verimine bağlı olarak oldukça kirlidir.
Duman gazları ile birlikte sürüklenen kül ve kurum, her ne kadar kazan içinde alınan tasarımsal tedbirler ile azaltılsa da, kısmen duman gazları tarafından sürüklenerek, kazan arkasından uçucu kül olarak baca vasıtasıyla çevreye verilmek üzere çıkar.

Uçucu kül ve kurumun çevreyi kirletmesini önlemek amacıyla kullanılan kurum tutucular mekanik mültisiklon tipinde olup iç kısmında küçük siklonlar bulunmaktadır.
© Copyright 2024 itimat kazan - Tüm Hakları Saklıdır İkitelli Organize Sanayii Bölgesi Pik Dökümcüler Sanayi Sitesi A-5 Blok No:15 Başakşehir / İstanbul (Merkez) Telefon : 0090 (212) 485 1 993 - E-Posta : itimat@itimatkazan.com.tr TÜRKÇE - ENGLISH - RUSSIAN Tasarım : GWT