KURUMSAL
Tarihçemiz

 

Şirketimizin geçmişi ilk günden itibaren sağlam, verimli ve uzun ömürlü ürünler üreten bir imalatçı olarak karakterize ediliyor.

Makine mühendisi Vural Onan’ın 1976 yılında İstanbul’da İtimat Kazan ve Makine Sanayi’ni kurması ile bugün 4 kıtada 60 ülkeye ihracat yapan şirketimizin temelleri atılmış oldu.

Kurulduğu günden bugüne kadar İtimat Kazan bünyesinde çalışan teknik ekibin tek amacı sorunsuz uzun yıllar hizmet verebilecek kaliteli ürünler sunmaktır.

İlk olarak çelik eşya sektöründe imalat mühendisi olarak çalışan Vural Onan, kayınpederinin kömür tedarik ettiği apartman ve işletmelerde bulunan kazanlardan yeterli verimi alamadıkları için gelen şikâyetler üzerine kayınpederine yardımcı olmak için kazan ve baca sistemlerinde teknik kontroller yapmıştır. Gördüğü eksiklikler ile ilgili kazan sahiplerine revizyon raporları sunmuştur. Uygulanan bu değişiklikler sonucunda kazanlarda verim artışları olmuş, başarılı uygulamalar sonucunda ve sektördeki ihtiyaçlar nedeni ile yurdumuzun düşük kalorili linyit kömürlerine uygun yeni yüksek verimli kazanlar tasarlamaya başlamıştır.

1976 yılında bu tasarımlarını imal etmek üzere İtimat Kazan ve Makine Sanayi’ni kurmuştur. Özellikle 1980 ve sonrasında fuel-oil yakıtlı kazanların kömüre dönüştürülmesi döneminde yaptığı tasarımlar ile ülke ekonomisine katkı sağlamıştır.

Yaptığı tasarımları geliştirmek için İsviçre ve Almanya’ da araştırmalarda bulunmuş Avrupa standartlarında kazan tasarımlarına imza atmıştır.

Bu misyon ile İtimat Kazan bünyesinde bulunan teknik ekiple birlikte doksanlı yılların başlarında ülkemizde kullanılmaya başlanan doğalgaza uygun gaz yakan yüksek verimli ve uzun ömürlü kazanları tasarım tecrübesi ile imalat programına kazandırmıştır.

Enerji verimliliği hem ekonomik kalkınma için hem de iklim değişikliği ile mücadele için önem verilmesi gereken öncelikli bir konudur. Enerjide yakıt tasarrufunun arttırılması, emisyonların ve enerjide ithalata bağımlılığın azaltılması ekonomik ve ekolojik sürdürülebilirliğe önemli faydaları vardır. Dünyada hâlihazırda bu faydalardan yararlanmak için pek çok adım atılmış olmasına rağmen halen alınabilecek çok yol vardır.

İtimat Kazan ve Makine sanayi mühendisleri birçok sektörde kullanılan ürünlerindeki enerji verimliliği arttırmak için çalışmaktadır.

© Copyright 2024 itimat kazan - Tüm Hakları Saklıdır İkitelli Organize Sanayii Bölgesi Pik Dökümcüler Sanayi Sitesi A-5 Blok No:15 Başakşehir / İstanbul (Merkez) Telefon : 0090 (212) 485 1 993 - E-Posta : itimat@itimatkazan.com.tr TÜRKÇE - ENGLISH - RUSSIAN Tasarım : GWT