ÜRÜNLERİMİZ
BUHAR BATARYALARI

Buhar Bataryaları:

Heaton® Buhar bataryaları kimya, inşaat, tekstil, gıda, orman ürünleri gibi farklı endüstri alanlarında kurutma ve ısıtma proseslerinde kullanılan bir tür ısı değiştiricidir.

Buhar bataryaları çalışma prensibi: Buharın suya yoğuşması sonucu ortaya çıkan gizli ısıyı ortama vererek büyük alanları ısıtma veya kurutma amacıyla çeşitli süreçlerde kullanılır.

Buhar bataryaları, kanatlı (finli) dikişsiz çelik çekme kazan borularından ve yüksek basınca dayanıklı kazan saclarından imal edilmektedir. Gıda, ilaç gibi özel uygulamalarda paslanmaz kromdan imal edilmektedir.

Buhar Bataryası Tasarımı:

Buhar bataryaları, her bir uygulama için mukavemet ve ısı transferi hesapları yapılarak özel olarak bilgisayar destekli olarak tasarlanmaktadır. Bu üstün tasarımı sayesinde buhar eşit olarak tüm batarya gövdesinde verimli bir şekilde dolaşmaktadır. Buhar bataryalarının verimini artıran diğer bir konu ise yoğuşan suyu (kondensi) hemen tahliye etmektir. Tasarım yaparken bu husus göz önünde bulundurulur. Boru dizilimi yüksek veya düşük buhar basıncında serpantinde yoğuşma suyu tutulmasını optimum seviyede sınırlamak, su darbesini önlemek ve tüm yüzey boyunca eşit buhar dağılımı sağlamak için bilgisayar destekli olarak tasarlanmıştır.

Buhar giriş vanası, buhar kapanı, filtresi gibi ekipmanları ile birlikte paket olarak müşteri ihtiyaçlarına göre sevk edilmektedir.

 İmalat süreçlerinde Kızgın yağ kazanı kullanan işletmeler için kızgın yağ ile çalışan aynı tipte ısıtıcı bataryalar üretilmektedir.

Buhar bataryaları teknolojisini kullanan bazı uygulamalar:

  • Endüstriyel kazanlar için hava ön ısıtıcıları
  • Isı geri kazanımı
  • Ahşap kurutma serpantinleri
  • Kâğıt hamuru ve kağıt proses kurutması için ısıtma bobinleri
  • Kimyasal proses ısıtması
  • Fırın kurutucuları
  • Ünite ısıtıcıları

 

 

 

 

© Copyright 2024 itimat kazan - Tüm Hakları Saklıdır İkitelli Organize Sanayii Bölgesi Pik Dökümcüler Sanayi Sitesi A-5 Blok No:15 Başakşehir / İstanbul (Merkez) Telefon : 0090 (212) 485 1 993 - E-Posta : itimat@itimatkazan.com.tr TÜRKÇE - ENGLISH - RUSSIAN Tasarım : GWT