ÜRÜNLERİMİZ
Buhar Kazanı

Sıvı ve Gaz Yakıtlı, Üç Geçişli, Yüksek Verimli Buhar Kazanı

Ekonomik buhar üretimi için en uygun kazan; alev duman borulu yapısı, üç geçişli modern tasarımı tam silindirik formda olması sebebiyle yüksek buhar basınçlarında çalışan itimat buhar kazanlarıdır.

“ Yılların deneyimi yüksek kaliteyi garanti eder.”  

Buhar Kazanı Tasarımı:
Geniş yanma odası (külhan) boyutları ile tam yanma sağlanır. Bu özellik sayesinde zararlı madde emisyonu düşük seviyelerde tutulmakta, ayrıca üç geçiş özelliği ile NOx emisyonu daha da azaltılmaktadır.

Yanma odası arkasındaki su soğutmalı ve geniş bir biçimde boyutlandırılmış cehennemlik sayesinde yüksek işletme emniyeti ve uzun bir ömür sağlanmaktadır.

Yeterli hacimde bulunan buhar haznesi sayesinde kaliteli ve kuru buhar üretir.

Diğer Kazan üreticilerine göre %20 daha kalın kazan sacı kullanılmaktadır. Bu sayede kazan %20 daha uzun ömürlü ve sağlam olmaktadır.

İtimat Buhar Kazanlarının özel tasarımı sayesinde daha geniş ısı transfer yüzeylerine sahiptir. Baca gazı sıcaklıkları muadili buhar kazanlarına oranla çok daha düşüktür.
İtimat Buhar Kazanları, kolay temizlik ve kontrole imkân verir. Uzun ömürlü ve ağır çalışma şartlarına uygundur.

İtimat Buhar Kazanları motorin (mazot, dizel), ağır yağ (fuel-oil), gaz (Doğalgaz, LPG, LNG) veya biyogaz ile çalışırlar ve entegre Ekonomizer ile kullanıldıklarında %95' lik bir yanma verimliliği elde edilmektedir. Bu sayede işletme maliyeti önemli ölçüde azalmakta ve yatırımın geri dönüşü hızlanmaktadır.

Proje ve İmalat: 50 yıla dayanan imalat tecrübesi ile TSE ve CE belgeli tasarlanıp üretilir.

Büyük Su ve Buhar Hacmi: Ağır çalışma şartları ve ani buhar çekişlerine uygundur.

Geniş Isıtma Yüzeyi: Yüksek ısıl verim.

Çağdaş Tasarım: Su soğutmalı cehennemlik ve tam ısı izolasyonu ile düşük yakıt tüketimi.

Özel Brülör Gerektirmez: Düşük gaz tarafı direncinden dolayı piyasada bulunabilen brülörler kullanılabilmektedir.  Yüksek basınçlı brülöre ihtiyaç kalmamakta, bu sebeple işletme ve yatırım maliyetlerinde tasarruf sağlanmakta ayrıca brülörün çalışmasında oluşan gürültü seviyesi düşük tutulabilmektedir.

Geniş Kapasite Aralığı: 400 kg/h - 25 ton/h.

Kaideye gerek duyulmadan yerleştirme: İtimat buhar kazanları kalın profilden bir ayak üzerine oturtulmaktadır. Özel bir kaide gerekli değildir. Profil ayak nakliye ve yerleşim kolaylığı sağlamakta kazanı korozyondan korumaktadır.

Buhar Kazanı Yardımcı Ekipmanları:
itimat buhar kazanı ve yardımcı ekipmanları birbiri ile tam uyumludur, maliyet ve montaj süresinden tasarruf sağlar. Yanma sistemleri, su yumuşatma, besleme suyu pompası ve kondens tankları, ekonomizer, ısı geri kazanım sistemleri ve otomatik alt ve üst blöf (TDS) vanaları ile tüm sistemi kontrol eden kumanda panoları enerji sistemini tamamlar.

İtimat buhar kazanı kumanda panoları kazanlara ait her türlü kontrol ve ayar düzeneğini kumanda edebilmektedir. Ayrıca istenildiğinde haftalık programlama yapılmasının yanı sıra 24 veya 72 saat gözetim gerekmeksizin tam otomatik olarak çalıştırılmaları mümkün olabilmektedir.

Endüstride en yoğun şekilde kullanılan firmamızın 50 yıla dayanan imalat tecrübesi ve Ar-Ge bölümümüzün en uygun tasarımları ile üretilen buhar kazanları, tüm buhar kapasiteleri ve modellerinde  her türlü yakıt türünde önemli oranda yakıt tasarruf sağlar.

Üstün tasarımı ve geniş ısı transfer yüzeyleri ile buhar kazanları; birbiri ile uyum halinde çalışan brülör, besi pompası, emniyet ekipmanları, kontrol ve güvenlik panosu, kondens tankı ve su yumuşatma sistemi gibi ekipmanlar ile birlikte bir araya getirilerek entegre edilmekte ısı ve enerji sektörüne paketler halinde sunulmaktadır.

Buhar Kazanı Fiyatları:
Üç geçişli modern tasarıma sahip buhar kazanları birçok büyüklükteki fabrikalar ve endüstriyel tesisler için uygundur. Buhar Kazanları Fiyatları yakıt türüne, işletme basıncına ve opsiyonel ekipmanlarına ya da ürünün sahip olduğu pek çok teknik özelliğine göre değişiklik gösterir. Farklı fiyatlandırmaları bizimle iletişime geçerek öğrenebilir, fabrikanız için en ideal modele uygun fiyat ile hemen sahip olabilirsiniz.

© Copyright 2024 itimat kazan - Tüm Hakları Saklıdır İkitelli Organize Sanayii Bölgesi Pik Dökümcüler Sanayi Sitesi A-5 Blok No:15 Başakşehir / İstanbul (Merkez) Telefon : 0090 (212) 485 1 993 - E-Posta : itimat@itimatkazan.com.tr TÜRKÇE - ENGLISH - RUSSIAN Tasarım : GWT