ÜRÜNLERİMİZ
Ateşsiz Buhar Jeneratörü
Tesisatlarında ısıtıcı akışkan olarak kızgın yağ kullanan işletmelerin buhar ihtiyacı sisteme eklenen ateşsiz buhar jeneratörü ile ekonomik bir şekilde sağlanmaktadır.

Ateşsiz buhar jeneratörleri ile buhar 10 bar işletme basıncına kadar çeşitli kapasitelerde emniyetli ve düşük maliyetli bir şekilde üretilebilmektedir. 

Tasarımı, imalatı ve testleri 2014/68/EU Avrupa Basınçlı Kaplar Direktifine göre onaylı olarak yapılmaktadır. 

Ateşsiz buhar jeneratörleri, baca ve yakıt tankına ihtiyac duymadan emniyetli bir şekilde buhar üretimini gerçekleştirmektedirler. Sistemde bulunan buhar kullanan cihazlara en uygun ve yakın konumda paket halinde yerleştirilebilir.

Boyutları ve su hacimleri küçük oluğundan durma ısı kayıpları çok azdır. Kısa zamanda ekonomik buhar üretirler. Yatık tipte olup eşdeğer kapasitedeki buhar kazanlarına oranla daha az yer kaplar.

Cihaz; (jeneratör gövdesi), sıcaklık ve basınç kontrolu sağlayan 3 yollu motorlu kızgın yağ vanası, kondens tankı, besi suyu pompası, seviye göstergesi, elektrik kontrol panosu, su yumuşatma cihazı ve gerekli armatür ve emniyet ventilleri ile bir şase üzerinde paket olarak üretilmektedir.

Buharlaşma alanının geniş olması ve buhar çıkışına koyulan seperatör sayesinde kuru buhar üretir.
Arka kısımlarında bulunan adam deliği vasıtasıyla serpantin sökülmeden temizlik, kontrol ve bakımları kolayca yapılabilir.

Buharlaştırıcı serpantinler ithal çelik çekme kazan borularından imal edilmektedir. Serpantin boruları arasındaki mesafe fazla tutulmuştur, bu sayede ısı transferi artmış borular arasında kireç birikimi önlenmiştir.

İmalatı tamamlanan jeneratör gövdeleri işletme basıncının 1.5 katı hidrolik basınçta test edilmektedir.
© Copyright 2024 itimat kazan - Tüm Hakları Saklıdır İkitelli Organize Sanayii Bölgesi Pik Dökümcüler Sanayi Sitesi A-5 Blok No:15 Başakşehir / İstanbul (Merkez) Telefon : 0090 (212) 485 1 993 - E-Posta : itimat@itimatkazan.com.tr TÜRKÇE - ENGLISH - RUSSIAN Tasarım : GWT