ÜRÜNLERİMİZ
Ekonomizer
Kazanlardan çıkan atık duman gazları genellikle kazan çalışma rejimi sıcaklığından 30°c - 50°c daha yüksek olmaktadır.

Kazan çalışma sıcaklığı ve buna bağlı olarak kazan duman gazı çıkış sıcaklığı yükseldikçe, duman gazları vasıtasıyla çevreye atılan enerji miktarı da artmaktadır.

İtimat markalı ekonomizerler bacadan atılan atık ısı enerjisini kullanarak, kazan ve sistem verimini yükseltmekte yakıt miktarını azaltarak yakıt ekonomisi sağlamaktadırlar. Bu özelliği sayesinde enerjinin ve doğal kaynakların korunmasına katkı sağlamaktadır.

Ekonomizerler, bu atık ısıyı, bünyelerinde sirküle eden suya aktarırlar. Geri kazanılan bu ısı, kazan besleme suyuna verilebileceği gibi, tesiste ısıtma, banyo, yıkama, vb. amaçlar içinde rahatlıkla kullanılabilir.

İtimat ekonomizerinin kullanımı sayesinde kazan duman gazı çıkış sıcaklığı ve yakıt cinsine bağlı olarak kazan veya tesis veriminde %4 ile %10 arasında verim artışı sağlanır.
Sağlanan verim artışına bağlı olarak, aynı kapasite için daha az yakıt harcanması veya aynı miktarda yakıt için daha fazla ısı üretimi gerçekleşir.

İtimat markalı ekonomizerler, işletme basıncı, yakıt cinsi, sıcaklık, gazın kirlilik durumu, işletme koşulları, yerleşim şekli, vb. faktörler dikkate alınarak, dikişli veya dikişsiz çelik borudan, paslanmaz borudan, düz borulu, U firkete borulu, spiral borulu, helezon borulu veya kanatlı borulu olarak özel tasarlanıp, imal edilirler. Ekonomizerler müşteri istekleri doğrultusunda kaya yünü ile birlikte alüminyum, paslanmaz veya galvaniz sac ile izole edilirler.
© Copyright 2019 İTİMAT KAZAN - Tüm Hakları Saklıdır İkitelli Organize Sanayii Bölgesi Pik Dökümcüler Sanayi Sitesi A-5 Blok No:15 Başakşehir / İstanbul (Merkez) Telefon : 0090 (212) 485 1 993 - E-Posta : itimat@itimatkazan.com.tr TÜRKÇE - ENGLISH - RUSSIAN Tasarım : GWT