ÜRÜNLERİMİZ
Katı Yakıtlı Stokerli Ön Ocaklı Buhar Kazanı

KATI YAKITLI STOKERLİ ÖN OCAKLI BUHAR KAZANI:

Gaz ve sıvı yakıt fiyatlarının artması nedeniyle işletmeler yakıt giderlerini düşürmek adına katı yakıt kullanımına yönelmektedir. Kömür, odun gibi konvansiyonel yakıtlarla birlikte prina, pellet, fındıkkabuğu gibi biomass (biokütle) kullanımı artmaktadır.

 Buhar üretimi için katı yakıtların kazanlarında kullanılması ve yıllarca başarıyla işletilmesi için buhar kazanının katı yakıta göre özel olarak tasarlanması gerekir.

 

KATI YAKITLI BUHAR KAZANI TASARIMI:

İtimat kazan 50 yıla dayanan imalat tecrübesi ile müşteri ihtiyaçlarına yoğunlaşarak yüksek verimli katı yakıtlı, stokerli buhar kazanları üretmektedir.

İtimat stokerli buhar kazanları yüksek verim elde edilmesi ve yanma sonucu ortaya çıkan ısıdan maksimum verim alınması için bilgisayar destekli olarak 3 geçişli tasarlanmaktadır.  

Tam bir yanma sağlanması için yeterli hacimde külhan (yanma hücresi) boyutları imal edilmektedir. İyi bir yanma sonucu çıkan gazların tamamı yanmaktadır. Özel ocak tasarımı sayesinde yanmamış hidrokarbon kalmadığı için duman gazı gözle görülmez. İyi bir tasarımı sayesinde çevreye duyarlı yüksek bir verim elde edilir.

Kazan gövdesinin mükemmel ısı yalıtımı sayesinde ısı verim değerleri maksimuma çıkartılırken, kazan bekleme kayıpları minimum değerde tutulmuştur.

Katı yakıtlı stokerli buhar kazanı tasarımında su ve buhar hacimleri en uygun şekilde hesaplanmakta özgün tasarımı sayesinde buhar kuruluk oranı %100 olmaktadır.
Buhar hacminin yeterli olması ani buhar çekişlerine cevap vermektedir.

Katı yakıtlı stokerli buhar kazanı EN 10028 P 355 GH özel kazan sacı ve EN 10216-2  P 235 GH dikişsiz çelik çekme kazan borusu ile PED 2014/68/EU Avrupa Topluluğu Basınçlı Kaplar Direktifine göre TSE ve CE belgeli üretilmektedir. Buhar kazanı aynaları kenar kıvırmalıdır.

İtimat Stokerli Buhar Kazanları, buhar sıcaklığı, baca gazı sıcaklığı, yüksek basınç ve minimum su seviyesi emniyetleri ile kontrol altına alınmıştır.

Brülör ilavesi ile gaz ve sıvı yakıt yakılabilir.

 

OTOMATİK KÖMÜR YAKMA STOKERİ:

Tüm kömür (0,5 - 40 mm) çeşitleri ile prina, pellet, fındıkkabuğu, kayısı çekirdeği gibi katı yakıtları yüksek verim ile yakmak için özel tasarlanmıştır.

Yakma potası yüksek sıcaklığa dayanıklı kalın kazan sacı ve krom alaşımlı döküm malzemeden imal edilmiştir.

Buhar basıncına göre tam otomatik yanma sağlanır. Buhar basıncı set edilen değere ulaşdığında üfleme fanı durarak yanmayı durdurur. Bu özellik sayesinde kömür yükleme helezonu deformasyonu önlenir. Yakıt tasarrufu sağlanır.

Elle yüklemenin zor olduğu büyük kapasiteli buhar kazanların da kullanılması yakıt ekonomisi sağlar.

Özel tasarımlı kurum tutucu ile baca gazı emisyon değerleri “SANAYİ KAYNAKLI HAVA KRİLİLİĞİNİN KONTROLÜ YÖNETMELİĞİNE”  uygun olup, Toz miktarı max. 150 mg/Nm3, CO max. 200 mg/Nm3, SO2 max. 2000 mg/Nm3 değerlerini sağlamaktadır.

İtimat ÖN OCAKLI BUHAR KAZANI:

Stoker yüklemeli buhar kazanlarında maksimum 4,000 kg/h buhar üretilebilmektedir. Daha yüksek debide (10 t/h) buhar üretmek için ön ocak kullanımı gerekmektedir.

Ön ocak; adından da anlaşılabileceği gibi buhar kazanının önüne monte edilir. EN 10216-2 kalite Avrupa menşei dikişsiz çelik çekme kazan borusundan imal edilmektedir.

Ön ocak, yakıtın verimli bir şekilde yanmasını sağlayacak hacminde dizayn ve imal edilir. Yanma sonucu meydana gelen duman gazlarının buhar kazanına geçişini sağlamak üzere imal edilmiş ön ocak su duvarı ile çevrilmiştir. Katı yakıtın yanması sonucu oluşan ısının büyük kısmı radyasyon ile bu su duvarına aktarılır. Böylece hem yakıtın yüksek verimle yanması hem de kazan kapasitesine ek bir ısı transferi ve kapasite artışı sağlanmış olur.

Ön ocak ızgaralı veya stokerli olarak imal edilmektedir. Oluşan alevin kontrolü için ateş kapakları bulunmaktadır.

Müşteri istekleri doğrultusunda Kurum tutucu, ve bacası ile birlikte entegre şekilde teslim edilmektedir.

Ön ocaklı kazanların mukavemet ve termik hesapları 50 yıllık deneyim ve bilgi birikimi ile bilgisayar destekli uygulamalarla her imalat öncesi özel olarak yapılmaktadır.

© Copyright 2024 itimat kazan - Tüm Hakları Saklıdır İkitelli Organize Sanayii Bölgesi Pik Dökümcüler Sanayi Sitesi A-5 Blok No:15 Başakşehir / İstanbul (Merkez) Telefon : 0090 (212) 485 1 993 - E-Posta : itimat@itimatkazan.com.tr TÜRKÇE - ENGLISH - RUSSIAN Tasarım : GWT